lg-Bundle-of-wheat-spikes Агрофірма імені Довженка
38030, Полтавська обл., Шишацький р-н, с.Яреськи, вул.Козацький шлях, 29.
Телефони: +38(05352) 98193, 98316, 98334.
 
 • IMG_4798.jpg
 • IMG_4394.jpg
 • IMG_4851.jpg
 • IMG_4345.jpg
 • IMG_4806.jpg
 • IMG_4819.jpg
 • IMG_4689.jpg
 • IMG_4639.jpg
 • IMG_4322.jpg
 • IMG_4752.jpg
 • IMG_4800.jpg
 • IMG_4745.jpg
 • IMG_4308.jpg
 • IMG_4481.jpg
 • IMG_4324.jpg
 • IMG_4326.jpg
 • IMG_4653.jpg
 • IMG_4315.jpg
 • IMG_4207.jpg
 • IMG_4298.jpg

Цитата дня

Статистика

СьогодніСьогодні53
ВчораВчора99
За місяцьЗа місяць715
ВсьогоВсього205748
Макс: 07-29-2019:243
Statistik created: 2021-05-08T10:46:10+03:00
Гостей 8

Агрофірма ім. Довженка поділилася досвідом господарювання із фермерами Черкащини

 Напередодні Яблучного Спаса агрофірма ім. Довженка приймала делегацію фермерів із сусідньої Черкащини, які приїхали на Полтавщину на запрошення голови Полтавської асоціації фермерів Василя Бурлаки для обміну кращим досвідом, пошуку шляхів вирішення найбільш актуальних проблем, зміцнення співпраці. Зустріч проходила на території національного музею-заповідника Миколи Васильовича Гоголя, де шанованих гостей зустрів генеральний директор агрофірми ім. Довженка Віктор Скочко та начальник управління агропромислового розвитку Шишацького району Дмитро Хоролець. І гості і господарі за давньою народною українською традицією обмінялися короваями на знак поваги, шани та вдячності.

На початку зустрічі Віктор Миколайович ознайомив делегатів із агрофірмою ім. Довженка, провів невеликий екскурс в історію об'єднання восьми господарств у єдину агрофірму, розповів про нинішні успіхи господарювання, перспективи на майбутнє, співпрацю із фермерськими господарствами, розвіюючи міф про те, що великі агропромхолдинги і фермери є постійними опонентами. « Не знаю, як склалося у інших, але ми ніколи не відмовляли нашим колегам сільгоспвиробникам, у яких небагато землі, у допомозі чи то технікою, чи високоякісним насінням, яке ми виробляємо на власній насіннєвій лінії, чи у вирішенні інших злободенних проблем. Наші фахівці за потреби можуть надати слушні поради, проконсультувати з різних питань. Сьогодні не ті часи, щоб бути по різні боки барикад, бо ми разом забезпечуємо Україну хлібом, на наших плечах продовольча безпека країни. І не має значення скільки у кожного з нас землі в обробітку, якщо робимо спільну справу. Та й проблеми у нас теж є спільні – це і оподаткування, кредитування, і стрімке здорожчанння цін на паливно-мастильні матеріали, насіння . Нині варто задуматися і про переробку власної сировини, щоб створювати додану вартість, а заодно і нові робочі місця. Все це можливо реалізувати, була б надійна підтримка держави. Нас нічого не роз'єднує, а навпаки, праця на землі – ремесло із діда-прадіда, єднає, як братів.»

Своїми думками і враженням від перебування на Полтавщині поділився віце-президент, голова Черкаської асоціації фермерів та землевласників Віктор Гончаренко.

- Наша основна мета здружити фермерів, щоб кожен з нас не був поодинці, а відчував підтримку. Як кажуть, гуртом і батька легше бити. Від таких зустрічей я бачу лише позитив, тому що всі ми здружуємося, обмінюємося контактам, знаходимо однодумців і партнерів. У фермерів нині багато проблем і найболючіше те, що ми практично не захищені законом, мають місцем непоодинокі випадки рейдерських захоплень господарств. Тому обмінюючись досвідом, ми ще й обговорюємо нинішній стан фермерства в Україні. 21 серпня у нас буде круглий стіл у Києві за ініціативи асоціації фермерів та приватних землевласників України, який організував президент організації Іван Томич за підтримки регіональних організацій за участю Міністерства внутрішніх справ, Генеральної Прокуратури і Держкомзему. Хочемо ще раз донести до керівництва держави наші проблеми.

На моє переконання вирішувати проблеми аграріїв маємо разом, великі, і маленькі товаровиробники. Хочу наголосити, що найбільша цінність Полтавщини – її родючі землі і надзвичайно щирі та гостинні люди. Оцей дух селянина, справжнього господаря на землі на Полтавщині вічний! У нас від візиту лише найкращі враження, ми у захваті. Ми з полтавськими колегами – друзі і партнери сподіваюся, що так буде завжди.

Гості з Черкащини, які протягом кількаденного візиту вивчають кращий сільськогосподарський досвід аграріїв полтавського регіону, збагачуються і духовно. Організатори підготували для них гарну культурну програму, щоб показати багатий колорит краю. Це й відвідання Національного Сорочинського ярмарку, музеїв, пам'ятних місць. До яскравих емоцій додалися ще й враження від особливої нічної екскурсії музеєм-заповідником Миколи Васильовича Гоголя, де познайомилися із мамінькою геніального письменника, сестрою Ольгою, а гуляючи садом-парком побачили гоголівського чортика, русалок, панночку, закоханих Галю і Левка, загадали бажання на камені біля грота, відчули усю красу української ночі.

У відкритому спілкуванні час минав швидко, але скільки цікавих думок було висловлено, гарних і щирих слів сказано на адресу і фермерських господарств і великих агрофірм, що піклуються про розвиток села, людей, які тут живуть і працюють. У таких розмовах відчувається, що в України справді великий аграрний потенціал, а це означає, що у держави є майбутнє.