lg-Bundle-of-wheat-spikes Агрофірма імені Довженка
38030, Полтавська обл., Шишацький р-н, с.Яреськи, вул.Козацький шлях, 29.
Телефони: +38(05352) 98193, 98316, 98334.
 
 • IMG_4846.jpg
 • IMG_4238.jpg
 • IMG_4794.jpg
 • IMG_4776.jpg
 • IMG_4739.jpg
 • IMG_4382.jpg
 • IMG_4292.jpg
 • IMG_4300.jpg
 • IMG_4345.jpg
 • IMG_4363.jpg
 • IMG_4662.jpg
 • IMG_4698.jpg
 • IMG_4870.jpg
 • IMG_4740.jpg
 • IMG_4297.jpg
 • IMG_4312.jpg
 • IMG_4274.jpg
 • IMG_4609.jpg
 • IMG_4355.jpg
 • IMG_4529.jpg

Цитата дня

Статистика

СьогодніСьогодні54
ВчораВчора99
За місяцьЗа місяць716
ВсьогоВсього205749
Макс: 07-29-2019:243
Statistik created: 2021-05-08T10:46:10+03:00
Гостей 7

Поля засіяно, триває обробіток, є надії на дорідній урожай

Агрофірма ім. Довженка завершила весняну посівну кампанію. Весняно-польові роботи - одні з найбільш відповідальних процесів у рослинництві, оскільки саме від них великою мірою залежить майбутній урожай. Особливості нинішньої весни, сівбу та перспективи на врожай коментує начальник управління рослинництва агрофірми Володимир Курячий.

- Всі аграрії завжди чекають весни. Цього року вона не забарилася, а навпаки порадувала нас раннім теплом. Тому перші польові роботи розпочали у другій декаді березня з підживлення озимини та багаторічних трав. Але потім в Україну прийшли дощі, тому довелося відкласти виїзди в поле аж до першої декади квітня.

Нинішнього сезону особливо хвилювалися за посіви озимих, оскільки осінь була дуже посушливою і зерно сіяли у надзвичайно сухий ґрунт, тому пшениця дала нерівномірні і слабкі сходи. Однак відносно м'яка зима, рання весна і вчасне підживлення позитивно вплинули на посіви, рослини добре перезимували, відновили вегетацію, розкущилися і мають високий потенціал врожайності. Загальна площа озимої пшениці у агрофірмі становить 8770,64 га, найбільше площ у виробничих підрозділах «Шишацька», «Гоголеве», «Орданівка».

Що стосується ранніх ярих зернових, то цього року під них відведено площу у 29117,30 га. Традиційно у агрофірмі сіємо ячмінь на зерно та однорічні трави для потреб тваринництва. Всі поля завчасно були підготовлені, тому сівбу провели у відносно короткі строки. Так само швидко, а саме за сім днів, вдалося посіяти і нашу стратегічну культуру цукрові буряки на площі 7520,00 га. Сіяли перевірені роками, найбільш оптимальні для наших кліматичних умов гібриди Баккара і Федеріка, до яких додали іще кілька нових Предатор та Пітон фірми «Сесвандерхаве» та Акація «KWS –Україна».

Особливу увагу звертали і на соняшник, який давно зарекомендував себе, як надзвичайно рентабельна культура, саме тому площі цього року під ним не зменшили, а залишили на рівні минулого року 3927,49 га.

Нинішнього сезону за рахунок інвестицій агропромхолдингу отримали три нові просапні сівалки точного висіву KINZE 3600 для соняшнику, кукурудзи та сої, що дозволяють точно контролювати заглиблення, забезпечують оптимальну відстань між рослинами та максимальне проростання рослин. Продуманий до деталей принцип її роботи, коли насіння потрапляє в створену сошником V-подібну борозну, колеса ущільнюють ґрунт у зоні рядка і залишають рихлий валик землі на поверхні, створює сприятливий для проростання контакт насінини і ґрунту. Саме тому було прийняте дуже важливе компромісне рішення сіяти сою тільки новими сівалками. Чому компромісне?! Бо у нас наразі є чим сіяти і можна завершити цю роботу у максимально короткі строки, однак хочемо досягти високої якості посівів, що, звісно, згодом вплине на майбутній урожай. Сподіваюся, що у наступному році нам вдасться придбати іще кілька KINZE 3600, щоб проводити посівну у короткі строки. Оскільки цього року маємо достатньо вологи і можемо не надто поспішати, а от які будуть погодні умови у майбутньому сезоні покаже час.

Хочу зауважити, що на полях агрофірми уже склалася сівозміна, яка дає змогу не тільки отримати урожай, а й забезпечити родючість ґрунту. Досить велику увагу приділяємо внесенню органічних добрив ( щороку вносимо на поля агрофірми більше 200 000 тонн органіки), культурі поля. Не можуть не радувати гарно оброблені, якісно засіяні площі. Сьогодні вже спостерігаємо зовсім іншу картину, ніж іще декілька років тому. І я пишаюся тим, що нам вдалося зробити досить великий крок вперед.

Особливістю цього року є те, що ми розпочали впроваджувати систему органічного землеробства. З цією метою виділено більше тисячі гектарів площі під «зелений» обробіток, що не передбачає використання гербіцидів та мінеральних добрив. Це новий досвід для нашої компанії, оскільки до цього ми використовували лише інтенсивну технологію у вирощуванні сільськогосподарських культур. Обрані для органічного землеробства площі знаходяться неподалік села Яреськи Шишацького району. Вони просторово ізольовані від тих полів, на яких застосовуються інтенсивні технології.

На цих полях посіяли однорічні та багаторічні бобові кормові трави, кукурудзу на силос і зерно, соняшник, гречку. Замість гербіцидів для боротьби з бур'янами на посівах кукурудзи проводиться боронування і міжрядна механічна обробка ґрунт. Бобові культури, крім свого прямого кормового призначення, також послужать для збагачення ґрунту біологічним азотом, поліпшення його структури, збереження вологи. Кормові культури, вирощені на цих площах, згодом будуть використані в раціоні великої рогатої худоби, що стане основою для отримання в майбутньому органічної тваринницької продукції. Безпечно, вже зараз можна говорити, що органічне землеробство відкриє нові перспективи для агрофірми, тому вже у 2017 році ми плануємо збільшити площі під «зелене» господарювання.