lg-Bundle-of-wheat-spikes Агрофірма імені Довженка
38030, Полтавська обл., Шишацький р-н, с.Яреськи, вул.Козацький шлях, 29.
Телефони: +38(05352) 98193, 98316, 98334.
 
 • IMG_4716.jpg
 • IMG_9698.JPG
 • IMG_4297.jpg
 • IMG_4227.jpg
 • IMG_4300.jpg
 • IMG_4792.jpg
 • IMG_4301.jpg
 • IMG_4810.jpg
 • IMG_4275.jpg
 • IMG_4326.jpg
 • IMG_4361.jpg
 • IMG_4860.jpg
 • IMG_4210.jpg
 • IMG_4442.jpg
 • IMG_4745.jpg
 • IMG_4259.jpg
 • IMG_4221.jpg
 • IMG_4665.jpg
 • IMG_4363.jpg
 • IMG_4377.jpg

Цитата дня

Статистика

СьогодніСьогодні95
ВчораВчора58
За місяцьЗа місяць1979
ВсьогоВсього221370
Макс: 07-29-2019:243
Statistik created: 2021-10-25T21:37:33+03:00
Гостей 3

Представники агрофірми ім. Довженка взяли участь у науково-практичній конференції

 «...Чорнозем дорожчий усякої нафти, усякого кам'яного вугілля, дорожчий золотих та залізних руд, у ньому – віковічне, невичерпне багатство...» Ці слова належать природознавцю, основоположнику наукового генетичного ґрунтознавтсва, загальної агрономії, провісника вчення про біосферу та екологічного напрямку у природознавстві, вченому світового масштабу Василю Васильовичу Докучаєву. У перші весняні дні виповнилося 170 років від дня народження великого науковця. З цієї нагоди на Полтавщині пройшли урочисті заходи та науково-практична конференція з метою збереження, розвитку та популяризації спадщини надбань Василя Докучаєва, а також обміну досвідом між сільгоспвиробниками Полтавщини щодо перспективних шляхів розвитку агровиробництва та нових форм і методів господарювання в сучасних соціально-економічних та природно-кліматичних умовах. Обговорити полтавську модель розвитку сільського господарства на засадах органічного землеробства науковці, практики, керівники великих і малих аграрних підприємств, представники екологічних громадських організацій зібралися у Центрі органічного землеробства приватного підприємства «Агроекологія».

IMG 9148

Учасників поважного зібрання на правах господаря привітав засновник підприємства, президент Полтавського товариства сільського господарства, Герой України Семен Антонець. Він наголосив на важливості цієї зустрічі, оскільки сьогодні постає проблема не тільки якісного харчування, а й збереження найбільшого багатства України – її ґрунтів чорноземів, які свого часу досліджував Василь Докучаєв. «Ми маємо бути зацікавлені у збереженні землі і передачі її нащадкам. Це наш святий обов'язок», - наголосив Семен Антонець.

Модератором заходу виступив професор Полтавської державної аграрної академії, голова Наукової ради при Полтавському сільськогосподарському товаристві Віктор Писаренко. Він запросив присутніх до активної роботи та відкритого діалогу

Про шляхи розвитку аграрного виробництва на Полтавщині розповів директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергій Фролов. Він зупинився на окремих цифрах і фактах, що переконливо доводять ефективність органічного господарювання.

Окремо Сергій Фролов визначив основні акценти переходу на органічне землеробство. Це компенсація витрат на реєстрацію виробника органічної сільськогосподарської продукції, чітко прописана дорожня карта підприємствам щодо переходу на екологічне господарювання, організація закупівлі чистої продукції у освітні та медичні заклади держави. Також очільник департаменту наголосив, що в основі діяльності Полтавського товариства сільського господарства лежить розвиток органічного землеробства, тому запросив долучатися до громадської спілки усіх небайдужих. А завершив свій виступ словами корифея екологічного господарювання Семена Антонця : «Поставте на перше місце людину і у нас буде процвітаюча держава».

Традиційно цікавою була доповідь доцента Полтавської державної аграрної академії Віктора Самородова про історичну роль Полтавщини у формуванні пріоритетів аграрного виробництва.

- Я не розділяю думки про те, що ми маємо пишатися вирощеним зерном, адже наша історична місія не лише вирощувати врожай, а й плекати чорноземи – саме так назвав їх відомий вчений Василь Докучаєв. Цей вид ґрунту унікальний, але останнім часом втрачає свою родючість. Землю не можна порівняти ні з яким іншим природнім багатством. 40 років ПП «Агроекологія» дбає про царя ґрунтів – чорнозем. Досвід господарства – неоціненний, він базується на принципах, які свого часу пропагували почесні члени Полтавського сільськогосподарського товариства, у тому числі й Василь Докучаєв. Зазирнімо в історію. Коли Кочубей привіз на Полтавщину симентальських корів, він зрозумів, що для них немає повноцінних кормів. Саме тому виписав насіння люцерни і мав 1000 показових люцернищ. Також сіяв і еспарцет. Уже тоді він пересвідчився, що люцерна дещо страждає від посухи, у той час як еспарцет почувається добре. Однак дві культури стали провідними у кормовому клині. Це ж ми спостерігаємо і у господарстві, заснованому Семеном Свиридоновичем Антонцем. У «Агроекології» вони досягають 42% усіх посівних площ. У той час еспарцет виконує роль не лише кормової культури, а й гарного попередника. Ще один приклад. Полтавське сільськогосподарське товариство популяризувало посів ярої пшениці ( озимої тоді ще не було) у старі люцернища, що давало можливість отримати прекрасний корм і захистити ґрунт. Такий же метод використовує і «Агроекологія», висіваючи озиму пшеницю. Девізом полтавських хліборобів була фраза: «Все для вологи і все заради вологи».

Дуже цікавою була презентація доктора медичних наук, професора ВДНЗ «Українська медична стоматологічна академія» Вікторії Почерняєвої. Вона розповіла про природні чинники запобігання онкологічних захворювань, виділивши найголовніше: якісні продукти – запорука міцного здоров'я. За даними Інституту харчування України людина за рік з'їдає до двох кілограмів несумісних із життєдіяльністю речовин, до 10 % продуктів, які містять важкі метали.

Про загальні принципи органічного землеробства розповів професор Полтавської державної аграрної академії Віктор Писаренко. Він презентував книгу «Органічне землеробство: думка, дія, турбота», у якій можна прочитати основні позиції органічного землеробства. На думку науковця, сучасним аграріям варто переглянути структуру посівних площ і сіяти не 3-4 культури, а 12-15, бо тільки за таких умов можна підтримати родючість ґрунтів і природне різноманіття. Також дуже добре впливає на стан землі вирощування сидератів, внесення органічних добрив, мілкий обробіток. При виборі систем захисту рослин віддавати перевагу біологічним препаратам, які не шкідливі для людини та довкілля.

Приємно було почути, що українська екологічно чиста продукція була представлена у Німеччині на міжнародній торгівельній виставці органічних продуктів «БіоФах - 2016». Досвідом реалізації української органічної продукції на європейському ринку поділився генеральний директор ПП «Агроекологія» Гліб Лук'яненко.

- При реалізації органічної продукції у Європі важливо залучитися довірою закордонних партнерів. На виставці «БіоФах - 2016» українські стенди користувалися інтересом, найбільше європейців зацікавило зерно та продукти переробки, зокрема, олія. Є кілька шляхів реалізації нашої органічної продукції за кордон. Перший і, мабуть, найлегший - знайти партнера і вирощувати продукцію на замовлення, другий – знайти трейдера, і третій – складніший, але найбільш вигідний – вирощувати продукцію, переробляти її, і самому шукати кінцевого споживача. Цікаво, що при спілкуванні із європейськими колегами, вони відзначали, що Європа готова купувати українську чисту продукцію. Сьогодні потрібно користуватися логікою, коли один плюс один дорівнює три. Наша сила в об'єднанні і кооперації. Тому чому б на Полтавських землях не створити аграрно-органічний кластер?

На зібранні виступив генеральний директор агрофірми ім. Довженка, голова Полтавської обласної організації Аграрної партії України Віктор Скочко.

- Я переконаний, що доповіді всіх виступаючих нікого не залишили байдужими. У агрофірмі ім. Довженка ми вже зробили перші кроки щодо впровадження органічного землеробства. У компанії цей проект сприйнявся позитивно. Більше того. У АСТАРТІ є традиція збиратися на стратегічні сесії, на яких аналізуємо свою роботу, висловлюємо думки, шукаємо перспективи розвитку. Під час останньої сесії більшість директорів агрофірм відзначили, що за органічним землеробством - майбутнє. Ми вже сіємо ці зерна, і я вірю, що вони обов'язково проростуть. - сказав Віктор Скочко.

Під час роботи науково-практичної конференції всі бажаючі мали можливість висловити свої думки, побажання і пропозиції. Для кожного три години надзвичайно цікавого спілкування залишили лише приємні враження, а у серцях зародилася віра, що ми здатні щось змінити, якщо є бажання, досвід і знання. Можливо, вже у недалекому майбутньому люди зрозуміють важливість простих істин органічного землеробства, що беруть початок із давніх часів і дають надію на подолання глобальних світових проблем.

IMG 9183

IMG 9145