lg-Bundle-of-wheat-spikes Агрофірма імені Довженка
38030, Полтавська обл., Шишацький р-н, с.Яреськи, вул.Козацький шлях, 29.
Телефони: +38(05352) 98193, 98316, 98334.
 
 • IMG_4381.jpg
 • IMG_4271.jpg
 • IMG_4806.jpg
 • IMG_4312.jpg
 • IMG_4885.jpg
 • IMG_4437.jpg
 • IMG_4257.jpg
 • IMG_4274.jpg
 • IMG_4676.JPG
 • IMG_4215.jpg
 • IMG_4870.jpg
 • IMG_4829.jpg
 • IMG_4320.jpg
 • IMG_4301.jpg
 • IMG_4689.jpg
 • IMG_4850.jpg
 • IMG_4430.jpg
 • IMG_4300.jpg
 • IMG_4386.jpg
 • IMG_4223.jpg

Цитата дня

Статистика

СьогодніСьогодні84
ВчораВчора58
За місяцьЗа місяць1968
ВсьогоВсього221359
Макс: 07-29-2019:243
Statistik created: 2021-10-25T21:37:33+03:00
Гостей 2

Агрофірма ім. Довженка розпочала співпрацю із ПП «Агроекологія» з впровадження органічного землеробства

Органічне землеробство в Україні, як система виробництва сільськогосподарської продукції існує вже досить давно, але, на жаль, у своєму розвитку значно відстає від передових аграрних країн світу. Якщо у ЄС, Канаді, США, Новій Зеландії органічні площі становлять тисячі гектарів, то в Україні ця цифра дещо менша. Хоча перспективи органічного землеробства дуже великі. Сучасними головними мотивуючими факторами для українських сільськогосподарських підприємств у цьому напрямку є не лише природнє відновлення ґрунтів, чиста екосистема, безпечні продукти харчування, економніші органічні технології, а в майбутньому й можливість реалізації органічних продуктів за кордон. До того ж світові тренди розвитку аграрного бізнесу підтверджують, що майбутнє саме за біотехнологіями. І трішки статистики. За останні 15 років кількість «зелених» господарств у європейських країнах зросла у 20 разів. А світовий ринок органічної продукції оцінюється у понад 30 мільярдів доларів. Середні ж темпи його зростання становлять близько 15% на рік.

В Україні Полтавщину знають, як колиску органічного землеробства, саме завдяки подвижнику цієї справи, Герою Соціалістичної Праці, Герою України, почесному академіку НААН України, почесному професору Полтавської державної аграрної академії Семену Свиридоновичу Антонцю. У приватному підприємстві «Агроекологія» , засновником якого він є, органічним землеробством займаються уже сорок років. До нього за досвідом приїздять, як зарубіжні, так і українські колеги. А влітку цього року керівництво агропромхолдингу АСТАРТИ і агрофірми ім. Довженка, надихнувшись ідеями Семена Антонця, прийняли важливе рішення виділити частину земель під «зелений» обробіток.

Нещодавно відбулася ділова зустріч на базі «Агроекології» за участі Семена Антонця, генерального директора агрофірми ім. Довженка Віктора Скочка, професора кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування, доктора сільськогосподарських наук Віктора Писаренка, доцента кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування, заслуженого винахідника України Віктора Самородова, начальника науково-дослідного відділу департаменту сільськогосподарського виробництва «Астарта-Київ» Алішера Нурмухаммедова, фахівця з методів розширення ринку збуту відділу маркетингу «Астарта-Київ» Олени Цапук, начальника управління рослинництва агрофірми ім. Довженка Володимира Курячого, головних фахівців галузі ПП «Агроекологія».

Роботу зібрання на правах господаря відкрив Семен Антонець. Розповідь професор розпочав із своїх перших кроків у органічному землеробстві. « Перш ніж розпочинати займатися цією справою, потрібно усвідомити саму її філософію. Органічне землеробство – це не просто особливий підхід до землі, що дозволяє зберегти і примножити родючість ґрунтів, а також отримати екологічно-чисті продукти, а й прагнення до добра, до тих одвічних цінностей, якими керувалися наші предки-хлібороби. Це дає неповторне відчуття, що робиш дуже важливу справу, бо коли людина працює з природою, вона пізнає простоту її законів. Ми на власному досвіді переконалися, що можна отримувати хороші урожаї без гербіцидів, фунгіцидів, пестицидів і мінеральних добрив, а також не застосовуючи у обробітку землі плуг. Однак приділяємо значну увагу сидератам та органічним добривам, пожнивним решткам. Сіємо багаторічні трави і тим самим даємо землі відпочити. Гарні результати дає люцерна й еспарцет. Їх можна навіть восени не скошувати, а залишити так звані «старники». Взимку вони затримають на полі сніг, та окрім цього додадуть у ґрунт певну кількість азоту. Дуже ефективний сидерат – гречка. На поля після соняшнику ранньою весною висіваємо яру віку і цю культуру. У квітні гречка уже викидає перші квітки. Ми заробляємо у ґрунт зелену масу, і вже за невеликий проміжок часу бачимо нові її сходи. Виходить подвійний сидерат. Щодо бур'янів. З ними можна боротися не тільки гербіцидами, а й іншими безпечними для природи і людини методами. На приклад, хороша озимина їх «придавить», на полях з просапними культурами – проводимо міжрядний обробіток. Я не можу сказати, що у нас бур'янів немає зовсім. Вони є, але їхня кількість не критична.

З курсу філософії, ми знаємо, що кількість переростає у якість, а якість – у кількість. Сьогодні в Україні вирощуються великі урожаї, але чи безпечну продукцію ми отримуємо?! Я твердо переконаний, що попри перспективи закордонного ринку для наших органічних продуктів, маємо в першу чергу піклуватися про наш народ, наших дітей. Адже взяти, на приклад, здавалося б звичний для нас усіх продукт – хліб. Наскільки він якісний?! Чиста сільськогосподарська продукція нині необхідна, а у майбутньому попит на неї однозначно зростатиме.»

Про органічне землеробство з наукової точки зору розповів Віктор Писаренко. Він навів низку переконливих цифр, які говорять самі за себе, що саме ця система обробітку дозволяє забезпечити високу рентабельність виробництва, захистити довкілля, сприяє екологічному вихованню суспільства.

« Система органічного землеробства – це чітко вибудувана структура посівних площ, мілкий обробіток ґрунту, який передусім не корчує коріння рослин, а лише зрізує його, використання органічних добрив та біопрепаратів, висока культура поля. Ще один важливий чинник органічного землеробства – постійне рослинне покриття площ і використання енергії сонця. – наголосив професор. – У ці дні відбувається Парижський форум з питань глобального потепління. Людство у погодні за грошима зайшло надто далеко. Світу потрібно змінювати своє ставлення до природи. Землю треба берегти, а не експлуатувати. Я радий, що сьогодні одна із найпотужніших агрофірм Полтавщини приїхала не тільки перейняти досвід ПП «Агроекологія», а й втілити його у життя на власних полях.»

Віктор Самородов висловив думку, що ПП «Агроекологія» має 40-річний досвід роботи біологічного землеробства,а агрофірма ім. Довженка тільки робить перші кроки на цьому шляху, тому співпраця двох господарств обіцяє бути дуже цікавою не лише з практичної точки зору, а й з наукової.

«Мені дуже імпонує, що саме агрофірма ім. Довженка буде застосовувати унікальну модель органічного землеробства , вибудовану Семеном Свиридоновичем Антонцем. Це свідчить про те, що керівництво АСТАРТИ і агрофірми ім. Довженка думають про майбутнє, по-господарськи підходять до справи. Їхній шлях до органічного землеробства може стати гарним прикладом для інших господарств. Сьогодні Україна вирощує колосальні врожаї, але наша біда у тім, що коли хочемо частину збіжжя продати за кордон, більшість не відповідає європейським і світовим стандартам. То чому б не вирощувати менше продукції, але якісної і безпечної?! Як науковець, раджу фахівцям агрофірми не боятися змін і йти шляхом уже перевірених аналогів. Семену Свиридоновичу єдиному в Україні вдалося поєднати всі класичні елементи землеробства. Його система працює. Він має 22 патенти на винаходи. Беріть їх на озброєння і працюйте. Але головне, не забувайте про творчий підхід до будь-якої справи.»

Своїми враженнями від зустрічі поділився Алішер Нурмухаммедов. Він сам науковець, доктор сільськогосподарських наук.

«Сьогодні було цікаво послухати усіх виступаючих. Особисто для себе дізнався багато нового. Напевно, щоб успішно займатися органічним землеробством, потрібно змінити психологію людей, їхню філософію життя. Адже інтенсивний метод, мабуть, не дає того особливого відчуття поєднання з природою, про яке говорив Семен Свиридонович. Вважаю, що розпочатий шлях до «зеленого» виробництва стане для нас усіх повчальним, відкриє нові можливості і перспективи.»

«Нам цікавий досвід «Агроекології», - наголосив Володимир Курячий, - до сьогодні ми не працювали за технологіями органічного землеробства, бо це значно складніше і ризикованіше. Сьогодні для сільгоспвиробників важливо отримати урожай, адже без нього увесь рік виявиться даремним. Ми дуже розраховуємо на поради і підтримку Семена Свиридоновича Антонця, його головних спеціалістів. Переконаний, що цей проект буде розвиватися, адже знайшов підтримку у керівництва агрофірми і холдингу. Ми виділили 1214 гектарів землі у межах одного виробничого підрозділу «Золота гора». Ці землі сформовано в один великий масив на території села Яреськи. З одного боку вони захищені лісами, що теж можна вважати своєрідним плюсом. 1214 гектарів – це саме та площа, яка потрібна для посіву культур, щоб забезпечити кормами три молочнотоварні ферми у Бухунах, Соснівці і Яреськах. Поки що все успішно складається у єдиний пазл. Як агроном, я не бачу перешкод у впровадженні органічного землеробства, навпаки радію з того, що разом із колегами доведеться втілювати цей корисний проект у життя.»

Зустріч підсумував Віктор Скочко: « Можу без перебільшення сказати, що сьогодні справді історичний день. Для нас дуже важливо запровадити органічне землеробство, адже розуміємо, що це крок у майбутнє. Вважаю, що нам дуже пощастило, адже дехто долає сотні тисяч кілометрів аби побачити успіхи «Агроекології» і почерпнути унікальний досвід Семена Свиридоновича, а ми господарюємо у межах одного району, наші землі межують, тож завжди можемо звернутися за мудрою порадою до першопрохідців. На мою думку, ми на правильному шляху. Сподіваюся, що він буде успішним.»