lg-Bundle-of-wheat-spikes Агрофірма імені Довженка
38030, Полтавська обл., Шишацький р-н, с.Яреськи, вул.Козацький шлях, 29.
Телефони: +38(05352) 98193, 98316, 98334.
 
 • IMG_4358.jpg
 • IMG_4285.jpg
 • IMG_4257.jpg
 • IMG_4312.jpg
 • IMG_4876.jpg
 • IMG_4860.jpg
 • IMG_4209.jpg
 • IMG_4658.jpg
 • IMG_9626.JPG
 • IMG_4211.jpg
 • IMG_4797.jpg
 • IMG_4207.jpg
 • IMG_4848.jpg
 • IMG_4382.jpg
 • IMG_4394.jpg
 • IMG_4798.jpg
 • IMG_4332.jpg
 • IMG_4227.jpg
 • IMG_4437.jpg
 • IMG_4386.jpg

Цитата дня

Статистика

СьогодніСьогодні92
ВчораВчора58
За місяцьЗа місяць1976
ВсьогоВсього221367
Макс: 07-29-2019:243
Statistik created: 2021-10-25T21:37:33+03:00
Гостей 4

Полтавське сільськогосподарське товариство розпочинає активну роботу

У кінці вересня на високому державному рівні відзначили 150-річчя Полтавського сільськогосподарського товариства. Спілки, яка без перебільшення поклала початок новому аграрному виробництву, сприяла модернізації рослинництва і тваринництва, зробила значний внесок у становлення й розвиток вітчизняної галузевої науки та дослідної справи. Нинішньої осінньої пори товариство, завдяки небайдужим людям, зокрема Семену Антонцю, Віктору Іванчику, Валентині Аранчій, Віктору Самородову, Віктору Писаренку, Тетяні Корост, Віктору Скочку, отримало нове життя. А 11 грудня у селі Куйбишеве Шишацького району у Агроекологічному центрі приватного підприємства «Агроекологія» відбулися установчі збори оновленої спілки. Високе біорізноманіття, продовольча безпека, родючі ґрунти, здорова нація – ось ключові тези програми діяльності оновленого Полтавського сільськогосподарського товариства. Головна мета відродженої спілки – розвивати органічне землеробство, відкривати нові ринки, розширювати міжнародні зв'язки, шукати вихід на світових виробників сучасної техніки і насіннєвого матеріалу, працювати над тим, щоб галузь була рентабельною і конкурентоспроможною.

Під час установчих зборів, у яких взяли участь Герой України, засновник ПП «Агроекологія» Семен Антонець, генеральний директор агропромхолдингу Віктор Іванчик, Герой України, голова ФГ «Еко-Маяк» Тетяна Корост, ректор Полтавської державної аграрної академії Валентина Аранчій, генеральний директор ТОВ «Агрофірма ім. Довженка» Віктор Скочко, заступник генерального директора ПП «Агроекологія» Антоніна Антонець, голова ради директорів «Білоцерківська агропромислова група» Віктор Кордубан, директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов та багато інших фахівців з різних компаній, професорів та викладачів Полтавських вищих навчальних закладів і відомих громадських діячів, були затверджені основні положення про роботу товариства і керуючий склад. Очолив спілку ініціатор відродження товариства, патріарх органічного землеробства Семен Антонець. Його заступниками стали Тетяна Корост та Віктор Іванчик. За традицією товариства , як це було у минулому і позаминулому столітті, їм присвоєно почесні звання – президент і віце-президенти спілки. Також цього дня було обрано секретаря і голову вченої ради. Ці посади посіли Антоніна Антонець та Віктор Писаренко. До вченої ради увійшли професори і викладачі від Полтавської державної аграрної академії, Полтавської медичної стоматологічної академії, Полтавського національного технічного університету. Основне завдання наукової ради – розробка спільних програм діяльності товариства, що були б націлені на розвиток сільського господарства, вирощування безпечних і якісних продуктів харчування, запроваджень новацій у галузі, які б дозволили отримати не лише прибутки, а й значно покращити здоров'я жителів Полтавського краю.

У своєму виступі фундатор спілки Семен Антонець підкреслив важливість і необхідність діяльності товариства, його роль у майбутньому. За словами науковця і аграрія, воно має велику мету – стати гідним продовженням славного товариства сільського господарства, яке розпочало свою діяльність 1865 року. Відроджена спілка вестиме різні напрямки роботи, зокрема і просвітницьку. Запропонував Семен Свиридонович розробити проект пам'ятника, який би увіковічнив шану нелегкій селянській праці та подумати про місце його встановлення у Полтаві. Також він озвучив іще одну цікаву ідею - заснувати міжнародну золоту медаль товариства.

Нині особливо гостро постає питання здоров'я нації, тому не випадково до участі у роботі спілки були запрошені медики: головний ринолог МОЗ України Сергій Безшапошний, завідуюча кафедри педіатрії Полтавської стоматологічної академії Тетяна Крючко, професор урології Полтавської стоматологічної академії Леонід Саричев. Вони наголошували на тому, що для здоров'я людей дуже важливі якісні продукти харчування, адже ми те, що їмо. «Середня тривалість життя в Україні не перевищує 70 років, - каже Леонід Саричев. Кожного дня в організмі утворюється до шести тисяч нетипових клітин, якщо він здоровий, сам усуває цю проблему. Неякісне харчування негативно вливає на імунітет. І це колосальна проблема останніх років. Нині ми говоримо про проблеми глобального потепління, світового тероризму, але є й інші не менш важливі питання, які потребують вирішення. Зокрема порушення репродуктивної функції у чоловіків. Нині кожна п'ята пара, віком від 25 до 30 років не може мати дітей. І причина цьому криється і в нездоровому харчуванні. Я маю за честь, що запрошений на зібрання. Ми з колегами готові працювати разом із іншими членами товариства, щоб ця спілка запрацювала і з'явився результат. І від нас усіх залежить яким він буде.»

Свою думку з приводу майбутньої роботи товариства висловив Віктор Іванчик: « Свого часу відомий філософ Сенека сказав: «Живи з людьми так, ніби на тебе дивиться Бог, говори з Богом так, ніби тебе слухають люди. Потрібно бути відкритими до людей, допомагати і підтримувати один одного. Наша компанія працює у таких населених пунктах, де є практично єдиним роботодавцем. Ми ніколи не відмовляли у допомозі соціальним закладам села: школам, дитячим садочкам, ФАПам. Навпаки – це є основою соціальної корпоративної відповідальності. Важливо допомагати талановитим дітям здобути вищу освіту. Вже декілька років працює фонд «Повір у себе», за сприяння якого 300 дітей,сім'ї яких не мали можливості оплатити навчання, отримали освіту. Беру на себе зобов'язання продовжувати цю діяльність і надалі. Доречно було б започаткувати та спільно фінансувати гранти у галузі науки, культури, освіти та медицини. Я думаю, що наше товариство повинне наслідувати приклади наших предків, дуже достойних і поважних, які також опікувалися і моральними, і духовними речами. Вони будували церкви, заклади освіти. І фінансували ці проекти. Які практичні кроки бачу нашої спільної роботи? Це, перш за все, залучення інвестицій у переробні підприємства зернових і молока. Потрібно працювати над відкриттям ринків Китаю, Південної Кореї, В'єтнаму, Європейського Союзу. Я готовий розвивати міжнародні зв'язки. Об'єднавшись разом, покажемо приклад для інших і отримаємо нові можливості у розвитку сільськогосподарської галузі.»

Микола Опара, професор кафедри землеробства і агрохімії ПДАА спрогнозував, що оновлене Полтавське сільськогосподарське товариство увійде в історію України. «Сьогодні перед людством постає чимало питань – здоров'я людей, глобальне потепління, боротьба з посухою, збереження родючості ґрунтів. І я переконаний, що товариство має над цим працювати. Варто пропагувати органічне землеробство у засобах масової інформації. Хотів би, щоб спілка доклала зусиль і зберегла унікальну науково-дослідну станцію, ініціатором створення якої було Полтавське товариство сільського господарства. Радий, що у засновниках нинішньої організації такі поважні, досвідчені, успішні люди, керівники великих агрокомпаній, що мають потужні ресурси і досвід ведення не тільки бізнесу, а й соціальних проектів.» - зазначив професор.

«Сьогодні важливий день, адже оновлене Полтавське товариство сільського господарства переходить у практичну площину. – сказав Віктор Скочко. – Переконаний, якщо у нашої команди є віра в цей проект, то він обов'язково буде цікавим, корисним і успішним. Перед нами чимало завдань, але разом зможемо їх вирішувати.»

Свого часу членами Полтавського сільськогосподарського товариства було більше 1000 чоловік – це кращі люди, високосвічені, талановиті, небайдужі. Серед них Мєндєлєєв, Докучаєв, Мєчніков. Полтавське товариство сільського господарства не тільки сприяло розвитку аграрної галузі, а й освіти, науки, медицини, культури. Їхню діяльність не можливо переоцінити, адже товариство працювало на майбутнє і саме завдяки йому Полтавщина сьогодні не тільки духовна столиця України, а й аграрна. Тому сучасній спілці є з кого брати приклад і на кого рівнятися. Перспективи відкриваються великі, визначені стратегічні завдання, тож від нинішньої команди товариства залежить, і розвиток сільськогосподарської галузі Полтавського краю, і здоров'я його жителів, і майбутнє України.

Наталія Хорольська.