lg-Bundle-of-wheat-spikes Агрофірма імені Довженка
38030, Полтавська обл., Шишацький р-н, с.Яреськи, вул.Козацький шлях, 29.
Телефони: +38(05352) 98193, 98316, 98334.
 
 • IMG_4676.JPG
 • IMG_4442.jpg
 • IMG_4529.jpg
 • IMG_4320.jpg
 • IMG_4285.jpg
 • IMG_4333.jpg
 • IMG_4653.jpg
 • IMG_4211.jpg
 • IMG_4297.jpg
 • IMG_4212.jpg
 • IMG_4202.jpg
 • IMG_4315.jpg
 • IMG_4277.jpg
 • IMG_4800.jpg
 • IMG_9538.JPG
 • IMG_4382.jpg
 • IMG_9687.JPG
 • IMG_4361.jpg
 • IMG_4660.jpg
 • IMG_4776.jpg

Цитата дня

Статистика

СьогодніСьогодні87
ВчораВчора58
За місяцьЗа місяць1971
ВсьогоВсього221362
Макс: 07-29-2019:243
Statistik created: 2021-10-25T21:37:33+03:00
Гостей 3

Семінар: "Від теорії до практики"

Наприкінці травня на базі агрофірми ім. Довженка відбувся семінар за участю начальника управління сільськогосподарського виробництва агропромхолдингу Валерія Дударя, провідного агронома управління Василя Джемесюка, провідного агронома із захисту рослин Миколи Дем'янюка, провідного фахівця з питань агрохімії Романа Павлика, начальника науково-дослідного відділу Алішера Нурмухаммедова, інших фахівців галузі. У роботі семінару брали участь генеральний директор Віктор Скочко, операційний директор Сергій Жилін, директор з питань безпеки Василь Сокол, начальник управління рослинництва Володимир Курячий.

Основна тема зібрання: підбиття підсумків весняно-польових робіт, подальший догляд за посівами стратегічних культур, а також підготовка до зернозбиральної кампанії.

Перша частина семінару мала практичний характер. Учасники відвідали три дослідні поля цукрових буряків. На перших двох досліджується вплив різних систем захисту рослин від відомих компаній «Август», «Щолково», «Агрохім», «Мактишим», «Ньюфарм» на культурні рослини та бур'яни. Про перебіг дослідження та перші результати присутнім розповів завідувач Яреськівським дослідним пунктом Сергій Клочко. Він зазначив, що всі системи захисту рослин ефективні - на ділянках не зустріти бур'янів та шкідників. Більш детально представити свої препарати, показати їхні переваги мали можливість регіональні представники компаній. Після оглядин полів неподалік Гончарів, учасники семінару побували у виробничому підрозділі «Золота гора», на дослідному полі, де випробовуються різні гібриди цукрових буряків таких відомих насіннєвих компаній, як «КВС», «Штрубе», «Сесвандерхаве», «Lion Seeds» за урожайністю, якісними показниками, стійкістю до хвороб. Коротку характеристику представлених гібридів дав керівник дослідного пункту.

Закінчивши практичну частину, фахівці зібралися у конференц-залі виробничого підрозділу «Шишацька» на пленарне засідання, яке відкрив Валерій Дудар. У вступному слову він запросив агрономів висловити пропозиції, поділитися проблемами, щоб разом їх вирішити у конструктивному діалозі.

Далі Сергій Жилін кількома штрихами окреслив основні напрямки роботи агрофірми, розповів про нинішню ситуацію на полях: «У сільському господарстві я працюю 26 років, але такої весни не пам'ятаю: був час не поспіхом, а впевнено і якісно провести посівну. Нині станом посівів ми задоволені. Уже зібрали сінаж із озимих культур, наразі заготовляємо сіно, паралельно готуємося до зернозбиральної кампанії.»

Виступив на семінарі і начальник управління тваринництва агропромхолдингу Володимир Горобець щодо заготівлі грубих кормів, оскільки у цьому процесі важлива тісна співпраця агрономів та зооветспеціалістів. Про те, як потрібно заготовляти якісний, поживний сінаж та силос розповів кандидат сільськогосподарських наук Олег Чуб, спираючись на праці відомого німецького професора, доктора сільськогосподарських наук Дітера Шпаара та знаного в Україні професора Миколи Опари. Йшлося про оптимальні строки заготівлі сінажу, коли рослини знаходяться у стадії бутонізації і містять у собі найбільшу концентрацію протеїну, можливість використання різних сортів люцерни від ранніх до пізніх, важливість отримання високоякісного корму, який дозволить отримувати високі надої молока і позитивно впливатиме на стан здоров'я поголів'я.

Після презентації кожен технолог поля мав можливість поділитися проблемами та успіхами. Загалом, усі агрономи відзначили гарний стан посівів озимої пшениці, цукрових буряків, кукурудзи у агрофірмі, які побачили під час практичної частини і у своїх коротких виступах порівнювали свої ниви із довженківськими.

Слушні пропозиції висловив Володимир Курячий.

- Сьогодні варто зайнятися пошуком партнерів, які б постачали якісні засоби захисту рослин. Коли компанії працюють разом, результат не змушує себе довго чекати, адже ділові стосунки базуються на довірі і співпраці. Також практика показує, що економічно вигідно сіяти насіння кукурудзи вже оброблене інсектицидами. Також хотів би звернути увагу на машинно-тракторний парк. У агрофірмі ім. Довженка маємо 30 важких тракторів, які практично «не вичахають». Будь-яка техніка зношується, тому її необхідно періодично оновлювати, хоча б по три трактори у рік . У нинішніх умовах господарювання без продуктивної техніки виростити високий урожай практично не можливо.

На семінарі виступили провідні фахівці галузі агропромхолдингу «Астарта-Київ» Василь Джемесюк, Микола Дем'янюк, Роман Павлик, які окреслили коло важливих виробничих питань, що стосуються стану посівів та догляду за ними, засобів захисту рослин, відбору проб ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив.

Підсумував практикум Валерій Дудар: «Ми маємо хороші перспективи на урожай 2014 року. Але як би там не було, за показниками завжди стоять люди. Вчасно підготували площі, техніку і отримали гарний старт на посівній. За це я щиро вдячний усім вам. І як результат, маємо те, що маємо – культури у гарному стані, сьогодні, як ніколи, перед нами відкривається чудова перспектива на дорідній урожай. Дякую за сьогоднішню нараду усім учасникам. Хочу окремо подякувати Віктору Скочку, Сергію Жиліну, Володимиру Курячому, Василю Соколу за допомогу в організації заходу. Сподіваюся, що погода буде до нас прихильною, допоможе виростити та зібрати і золоте зерно, і солодкі корені.»