lg-Bundle-of-wheat-spikes Агрофірма імені Довженка
38030, Полтавська обл., Шишацький р-н, с.Яреськи, вул.Козацький шлях, 29.
Телефони: +38(05352) 98193, 98316, 98334.
 
 • IMG_4361.jpg
 • IMG_4739.jpg
 • IMG_4292.jpg
 • IMG_4386.jpg
 • IMG_4689.jpg
 • IMG_4333.jpg
 • IMG_4675.jpg
 • IMG_4437.jpg
 • IMG_4382.jpg
 • IMG_4846.jpg
 • IMG_4274.jpg
 • IMG_4212.jpg
 • IMG_4752.jpg
 • IMG_4800.jpg
 • IMG_4481.jpg
 • IMG_4676.JPG
 • IMG_9626.JPG
 • IMG_4324.jpg
 • IMG_4207.jpg
 • IMG_4215.jpg

Цитата дня

Статистика

СьогодніСьогодні51
ВчораВчора99
За місяцьЗа місяць713
ВсьогоВсього205746
Макс: 07-29-2019:243
Statistik created: 2021-05-08T10:46:10+03:00
Гостей 3

Шлях заради життя варто пройти разом

Агропромхолдинг «Астарта-Київ» ініціює проект соціально-психологічної допомоги «ШЛЯХ ЗАРАДИ ЖИТТЯ»

Наша країна уже більше року перебуває у стані неоголошеної гібридної війни. На захист територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України стали її захисники – наші батьки, чоловіки, брати, сини, друзі, колеги. Відтепер вони йдуть спільним шляхом – Шляхом Заради Життя. Це наші герої, що стоять віч-на-віч із ворогом задля мирного майбутнього кожного з нас.

Учасники «круглого столу»

Та війні, як на війні. Там, над головами пролітають кулі, повітря пронизує шалений звук від випущених снарядів і поруч проходить янгол смерті. Емоції, спогади, розмови, будь що пов'язане із бойовими діями вкарбовується у свідомість людини. Війна не робить людей ні гіршими, ні кращими. Вона просто змінює їх. Дехто з нас уже помічав, що солдати, які повернулися із зони АТО стали іншими: суворішими, відчайдушнішими, сміливішими. Вони бачили смерть товаришів, перебували під обстрілами, почувалися полишеними чи зрадженими. Дехто відчуває тривожність, агресію, небажання жити, має надокучливі спогади, безсоння. Все це симптоми посттравматичного синдрому, що виникає у військових після участі у бойових діях. За переконанням лікарів, психологів, якщо вчасно не звернути увагу на них, це може призвести до подальшого погіршення стану здоров'я, залежності від алкоголю чи наркотиків, до бажання відмежуватися від рідних та зрештою до самотності.

Нині триває перша хвиля демобілізації, багато бійців повертаються додому після надзвичайно складного року перебування у зоні АТО. Дуже важливо підготуватися до їх повернення. На це піде багато сил, терпіння та розуміння, але це того варто, оскільки за всім цим стоїться благородна справа – допомогти нашим героям відновитися та повернути стабільний психологічний стан.

Саме з цією метою генеральний директор агропромхолдингу «Астарта-Київ» Віктор Петрович Іванчик ініціював проект соціально-психологічної допомоги «ШЛЯХ ЗАРАДИ ЖИТТЯ» для воїнів, які повернулися із зони АТО, та членів їх сімей, а також родин загиблих.

Проект надзвичайно актуальний для АСТАРТИ, оскільки наразі до лав Збройних Сил України мобілізовано 135 співробітників. Безпосередньо у зоні антитерористичної операції перебуває 56 працівників компанії. Крім того, мобілізовано 70 членів сімей співробітників, з яких 33 наразі беруть участь у бойових діях. Із загального числа призваних 6 чоловіків отримали поранення, п'ятеро загинуло.

Керівник проекту Наталія Михайлюк разом із директором ВП «Агро-Маяк» Олексієм Коростиленком
під час обговорення проблем воїнів АТО

Наталія Михайлюк та регіональний представник Крайової Пластової Старшини в Полтавській області Євген Янкевич під час засідання «круглого столу»

У рамках проекту заплановано ряд заходів, зокрема: проведення індивідуальної та групової психотерапії дорослим та дітям; надання психологічної допомоги членам родин військових; проведення інформаційних зустрічей із психологами; випуск друкованих методичних матеріалів із інформацією про надання першої допомоги для всіх категорій постраждалих від психотравмуючих подій; навчання психологів шкіл або залучених студентів для консультацій родин, а також навчання працівників служб персоналу агрофірм холдингу; організація відпочинку дітей учасників АТО, створення служби телефону довіри.

Втілювати проект соціально-психологічної допомоги у життя буде магістр медичної психології, психотерапевт, супервізор Наталія Михайлюк.

Він розпочнеться із методичної та інформаційної підтримки психологів, соціальних працівників та педагогів у регіонах присутності господарств холдингу, організації спільних зустрічей у форматі «круглих столів», щоб визначити найбільш актуальні питання та разом знайти шляхи їх вирішення.

У агрофірмі ім. Довженка перший «круглий стіл» відбувся наприкінці березня. У ньому взяли участь настоятель Свято-Михайлівської церкви, благочинний Шишацького та Диканського районів протоієрей Богдан Брянчик, голова Яреськівської ради ветеранів Надія Шабалда, психолог Яреськівської загальноосвітньої школи ім. Федора Борідьки Тетяна Анохіна, психолог районного відділу освіти, молоді та спорту Олексій Смірнов,сільський голова села Нелюбівка Павло Височин, голова профспілкової організації Яреськівського цукрового заводу Ірина Овчарик, директор виробничого підрозділу «Агро-Маяк» Олексій Коростиленко, директор з питань безпеки агрофірми Василь Сокол, регіональний представник Крайової Пластової Старшини в Полтавській області Євген Янкевич, голова ветеранської організації воїнів-афганців Станістав Миколенко, начальник служби персоналу агрофірми Ніна Мороховець та заступник директора із соціальних питань, координатор проекту у зоні присутності агрофірми ім. Довженка Тетяна Хлєвная.

У шкільному музеї Гоголівської загальноосвітньої школи ім. М.В. Гоголя Наталія Михайлюк та
директор навчального закладу Ніна Скочко

Наталія Михайлюк та Тетяна Хлєвная разом з педагогічним колективом
Гоголівської загальноосвітньої школи ім. М.В. Гоголя

Наталія Михайлюк, Тетяна Хлєвная, Олексій Коростиленко разом із педагогічним колективом
Човно-Федорівської загальноосвітньої школи

Відкрила зустріч Наталія Михайлюк словами Френка П'юселика, ветерана в'єтнамської війни, який потім став відомим психологом « Для того, щоб повернути своє тіло додому мені потрібен був один тиждень. Для того, щоб повернути додому свою голову мені довелося витрати 12 років.», акцентуючи увагу на тому, що психологічні проблеми бійців більш складніші, аніж фізичні. У цьому Наталія Володимирівна переконалася ще в 90-ті роки, коли працювала із воїнами-афганцями, допомагаючи їм долати так заний «афганський синдром». Вона розповіла присутнім про мету та основні цілі проекту і запропонувала кожному поділитися власними думками щодо проблем із якими стикаються бійці, їхні матері, дружини, діти та родини загиблих і висловити свої пропозиції.

Півтори години відвертої щирої розмови пролетіли дуже швидко. За цей час практично усі учасники «круглого столу» мали можливість виступити, обговорити нагальні питання і визначитися із спільним курсом розвитку проекту. Усі присутні відзначили, що «ШЛЯХ ЗАРАДИ ЖИТТЯ» надзвичайно важлива і потрібна справа, оскільки разом можна зробити для воїнів та їх сімей набагато більше, аніж поодинці. До того ж, коли у нашій країні певний задум ініціює бізнес, то можна з упевненістю говорити, що він реалізується і дійде до логічного завершення.

Усі учасники зустрічі мали можливість поділитися власним досвідом підтримки людей, які сьогодні цього найбільше потребують. Приміром, отець Богдан розповів, що у церкві на кожній літургії він разом з прихожанами молиться за усіх воїнів-земляків та за мир в Україні. Влітку у православному дитячому таборі «Псьол» відпочивали діти бійців АТО та діти із Донеччини й Луганщини. Також настоятель запропонував у рамках проекту організувати поїздку до монастиря чи храму для матерів та дружин наших захисників. Це додасть їм духовної сили та віри у краще.

Тетяна Анохіна відзначила, що у багатьох дітей з'явився страх втрати батька, коли його заберуть на війну. Тож головне сьогодні, допомогти дітям подолати їхні страхи. Наталія Михайлюк у свою чергу запропонувала під час наступної зустрічі провести майстер-класи для шкільних психологів та вчителів з піскової та арт-терапії.

Олексій Коростиленко наголосив на тому, що родини бійців дуже потребують допомоги і підтримки, тому у виробничому підрозділі «Агро-Маяк» колектив усіляко підтримує сім'ї мобілізованих: і словом, і ділом.

Павло Височин розповів про досвід їхньої сільської громади збирати необхідні речі та продукти харчування бійцям на фронт, які вони передають через місцевого волонтера Олександра Онищенка. На його думку, це дуже згуртовує селян, об'єднує людей заради спільної мети – миру в Україні.

Про те, що проект на сьогодні надзвичайно актуальний і потрібний сказав Станіслав Миколенко, якому знайомі нинішні проблеми бійців, оскільки сам брав участь у війні в Афганістані.

Підсумувала відкритий діалог Наталія Михайлюк, подякувавши усім учасникам «круглого столу» та сказавши: «Я рада, що сьогодні ви зголосилися пройти разом зі мною шлях заради життя. Сподіваюся, проект, який розрахований на рік, матиме належний розвиток і допоможе нашим героям повернутися до мирного життя, а їхнім родинам подарує найголовніше: віру, надію і любов». Наталія Володимирівна вручила плетеного янгола, освяченого у Києво-Печерській Лаврі, координатору проекту у зоні присутності агрофірми ім. Довженка Тетяні Хлєвній, як символ «ШЛЯХУ ЗАРАДИ ЖИТТЯ» та його успішну реалізацію.

Наступного дня у рамках проекту Наталія Михайлюк разом і Тетяною Хлєвною відвідали окремі навчальні заклади. Зокрема побували у Гоголівській загальносвітній школі імені М.В. Гоголя та зустрілися із директором Ніною Скочко й педагогічним колективом. Наталія Володимирівна запропонувала освітянам окремі теми тренінгів-семінарів, які можливо організувати у квітні для того, щоб забезпечити належну психологічну підтримку дітей. З такою ж пропозицією психотерапевт звернулася і до педагогів та директора Валентини Троцької Човно-Федорівської загальноосвітньої школи. Вчителі були дуже раді, що у майбутньому отримають необхідні знання, які допоможуть їм працювати із учнями та за потреби надавати першу психологічну допомогу не лише дітям учасників АТО, а й усім, кому доля послала нелегкі випробування.

Наталія Михайлюк була приємно вражена цими навчальними закладами, сказавши, що потрібно у такі сільські глибинки привозити столичних учителів за досвідом класної і позакласної роботи з учнями.

Наступний візит керівник проекту запланувала на квітень.

«ШЛЯХ ЗАРАДИ ЖИТТЯ» має всі можливості стати надійними путівником людей, які відчули на собі увесь жах війни, опинилися у складних ситуаціях та потребують допомоги. Тож організатори проекту просять долучатися усіх небайдужих до благородної справи, разом знайти дієві ліки від епідемії війни.

Наталія Хорольська.